Kontaktuppgifter

Caddiemaster/Shop Landeryd

013 - 36 22 00
caddymaster@landerydsgolf.se

Reception Vesterby

013 - 36 22 50
vesterby@landerydsgolf.se

Restauranger

Landeryd 013-36 22 15
bogestadkrog@landerydsgolf.se

Vesterby 013-36 22 55

Kansli

Björn Sturehed, Klubbdirektör, VD

bjorn.sturehed@landerydsgolf.se
Mobil: 0708-28 17 72

Gunnel Svensson, Kansliansvarig

kansli@landerydsgolf.se
Telefon: 013 - 36 22 10

Marie Erlandsson, Ekonom

marie.erlandsson@landerydsgolf.se
Telefon: 013-39 63 33

Restauranger & Hotell

Tomas Björklund, Restaurang- & platschef

tomas.bjorklund@landerydsgolf.se
0734-30 49 89

Andreas Nordlund, Kökschef Vesterby

andreas.nordlund@landerydsgolf.se
Mobil: 0723 - 98 13 37

Clas Ekeroos, Kökschef Landeryd

clas.ekeroos@landerydsgolf.se
Mobil: 0706-58 49 85

Instruktör

Peter Lindh, Headprofessional

peter.lindh@landerydsgolf.se
Mobil: 0708-58 40 34

Shop

Jonas Eriksson

shop@landerydsgolf.se
Mobil: 013-36 22 00

Banan

Daniel Pantzar, Banchef

daniel.pantzar@landerydsgolf.se
Mobil: 0708-91 79 14

 


Våra tre banor finns på två olika anläggningar strax utanför Linköping.

Norra och Södra
Norra och Södra banan ligger vid anläggningen på Bogestad Gård någon kilometer utanför Linköping tätort.

Vesterby
Vesterbybanan ligger ca 25 km söder om Linköping vid Västerby Gård.

För att ta sig till Vesterby så är väg 23/34 mot Kisa/Vimmerby via avfart Linköping V det som är enklast. Befinner du dig redan på Landeryd Norra och Södra så är snabbaste vägen (ca 15min) förbi Sturefors och sedan höger mot SLAKA och förbi Stafsäters Gårdsglass genom skogen till Västerby gård.

 

 

Landeryds Golfklubb

Landeryds Golfklubb
Bogestad Gård
585 93 Linköping
013-36 22 00
info@landerydsgolf.se

› Kontaktuppgifter och ekonomi

› Hitta till Landeryd (Norra + Södra banan)
› Hitta till Vesterby (Vesterby + Boende)

Bildgalleri

Du hittar fler bilder på Flickr!