Sälja / Köpa spelrätt

 

Samtliga spelrätter som finns i Landeryds Golfklubb är nu upptagna av medlemmar!
Det innebär att köp av spelrättsbevis endast kan ske via en befintlig medlem som har behov att sälja sitt spelrättsbevis.

 

Önskar du köpa eller sälja en spelrätt? Skicka ditt namn och kontaktuppgifter till klubben via e-post kansli@landerydsgolf.se. På den här sidan publicerar vi sedan ditt namn och kontaktuppgifter (ej pris) för att förmedla affären.

Så här går det till:
Köpare och säljare kommer överens om priset på spelrättsbeviset. Blanketten "Överlåtelse av spelrättsbevis med hembudsskyldighet" ska fyllas i av både köpare och säljare, och därefter skickas/lämnas blanketten till kansliet för godkännande.
Efter klubbens godkännande ska köparen betala överenskommet pris till säljaren.
Klubben fakturerar inträdesavgift 800 kr till köparen samt aktuell årsavgift.

Ladda hem blankett & bestämmelser för överlåtande av spelrätt ››

 

Jag vill sälja spelrätt:

Eva Libom 076-8556519 / robert.libom@totalplat.se 

Conny Salomonsson- Berndtsson 0709-676036 / co3@hotmail.se

Lennart Jarheden 0708-136183 / aljarheden@hotmail.com

Per Gunnar Nord / asa@askhagsvagen.se

 

Jag vill köpa spelrätt:

Johan Broms 0721-994520 / bromma69@gmail.com

Jonas Nilsson 073-4187489 / jonas.nilsson360@gmail.com

Niclas Kaller kockenkaller@gmail.com

Kristian Bergström 0708-987287 / kristian.bergstrom@hotmail.com

Victor Stenmark  v.stenmark@gmail.com

Robin Hamren 0708-659197 / robin_hamren@live.com

Anders Ekelund 0722-400823 / anders.ekelund@linkoping.se

Joacim Risberg 0738-173427 / joacimkarlssson@hotmail.com

Henrik Ljungqvist  h.ljungqvist@gmail.com

Johan Magnusson magnusson_johan@msn.com

Daniel Lagerblad 0709-624781 / dlagerblad@gmail.com

Niclas Widar 070-6993190 / niclas@infrapipe.se

Jan Lindquist 0702-332814 / janlindquist@telia.com

Anna Durke 0707-346978 / anna.durke@hotmail.com

Roger Laudon 0734-643756 / roger.laudon@gmail.com

Stefan Sandberg 070-3289597 / stefan.cecilia@icloud.com

Rickard Idemo 0708-429321 / rickard.idemo@wilzens.se

Niclas Schön 0761-658808 / niclas_schon@hotmail.com

Anna Rydberg 076-0528844 / anna_rydberg77@hotmail.com

Ulrika Thörnblad 0706-247423 / ulrika_ni@hotmail.com

Henrik Thörnblad 0705-129466 / henrikthornblad@hotmail.com

Christoffer Weber 0724-507711 / christoffer.weber@gmail.com 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Landeryds Golfklubb

Landeryds Golfklubb
Bogestad Gård
585 93 Linköping
Östergötland
013-36 22 00

› Kontaktuppgifter och ekonomi

› Hitta till Landeryd (Norra + Södra banan)
› Hitta till Vesterby (Vesterby + Boende)

Webbkamera Landeryd