Sälja / Köpa spelrätt

 

 

Samtliga spelrätter som finns i Landeryds Golfklubb är nu upptagna av medlemmar!
Det innebär att köp av spelrättsbevis endast kan ske via en befintlig medlem som har behov att sälja sitt spelrättsbevis.

 

Önskar du köpa eller sälja en spelrätt? Skicka ditt namn och kontaktuppgifter till klubben via e-post kansli@landerydsgolf.se. På den här sidan publicerar vi sedan ditt namn och kontaktuppgifter (ej pris) för att förmedla affären.

Så här går det till:
Köpare och säljare kommer överens om priset på spelrättsbeviset. Blanketten "Överlåtelse av spelrättsbevis med hembudsskyldighet" ska fyllas i av både köpare och säljare, och därefter skickas/lämnas blanketten till kansliet för godkännande.
Efter klubbens godkännande ska köparen betala överenskommet pris till säljaren.
Klubben fakturerar inträdesavgift 800 kr till köparen samt aktuell årsavgift.

Ladda hem blankett & bestämmelser för överlåtande av spelrätt ››

 

Jag vill sälja spelrätt:

 

Lars Stavlind - 0708-147116 / stavlinds@yahoo.com

Rikard Sagent - 0708-987778 / rikard.sagent@gmail.com

Eva o Robert Libom 076-8556519 / robert.libom@assemblin.se

Thony Eriksson 070-9578218 / thony.eriksson@specialfastigheter.se

Magnus Forsberg m.forsberg@gmail.com

Therese Modig Cirkic 0704-097243 / therese.m.cirkic@gmail.com

Niclas Hahn 070-3115325 / niclashahn@hotmail.com

Margareta o Runo Gylling 0708-365816 / runo.gylling@bredband.net

Daniel Skof 0707-175537 / daniel.skof@gmail.com

Agneta Westerberg 0763-639033 / awrehab@gmx.com

Ruben Siverholm 0760-205879 / tobias.siverholm@kinda.se

Jonas Karlsson 0701-810812 / jonas.d.karlsson@gmail.com

Kristina Olsson 0703-724102 / kristina.olsson.e@telia.com

Hans Wahlund  hans.wahlund@gmail.com

Björn Beckius 0706-555191 / bjorn_beckius@hotmail.com

 

 

 

 

Jag vill köpa spelrätt:

Johan Broms 0734-180169 / bromma69@gmail.com

Jonas Nilsson 073-4187489 / jonas.nilsson2@saabgroup.com

Niclas Kaller kockenkaller@gmail.com

Kristian Bergström 0708-987287 / kristian.bergstrom@hotmail.com

Niclas Claesson nc@niccla.se

Victor Stenmark  v.stenmark@gmail.com

Mattias Radefjäll  mattias.radefjall@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Landeryds Golfklubb

Landeryds Golfklubb
Bogestad Gård
585 93 Linköping
Östergötland
013-36 22 00

› Kontaktuppgifter och ekonomi

› Hitta till Landeryd (Norra + Södra banan)
› Hitta till Vesterby (Vesterby + Boende)

Webbkamera Landeryd