Sälja / Köpa spelrätt

 

Samtliga spelrätter som finns i Landeryds Golfklubb är nu upptagna av medlemmar!
Det innebär att köp av spelrättsbevis endast kan ske via en befintlig medlem som har behov att sälja sitt spelrättsbevis.

 

Önskar du köpa eller sälja en spelrätt? Skicka ditt namn och kontaktuppgifter till klubben via e-post kansli@landerydsgolf.se. På den här sidan publicerar vi sedan ditt namn och kontaktuppgifter (ej pris) för att förmedla affären.

Så här går det till:
Köpare och säljare kommer överens om priset på spelrättsbeviset. Blanketten "Överlåtelse av spelrättsbevis med hembudsskyldighet" ska fyllas i av både köpare och säljare, och därefter skickas/lämnas blanketten till kansliet för godkännande.
Efter klubbens godkännande ska köparen betala överenskommet pris till säljaren.
Klubben fakturerar inträdesavgift 800 kr till köparen samt aktuell årsavgift.

Ladda hem blankett & bestämmelser för överlåtande av spelrätt ››

 

Jag vill sälja spelrätt:

Rikard Sagent - 0708-987778 / rikard.sagent@gmail.com

Eva o Robert Libom 076-8556519 / robert.libom@totalplat.se

Sanna Dryselius sanna@nagelbiten.se

Björn Wängstam 0705-782210 / bjorn@malerihantverkarna.se 

Niklas Remne 0738-047919 / niklas.remne@skandia.se

 

 

Jag vill köpa spelrätt:

Johan Broms 0721-994520 / bromma69@gmail.com

Jonas Nilsson 073-4187489 / jonas.nilsson360@gmail.com

Niclas Kaller kockenkaller@gmail.com

Kristian Bergström 0708-987287 / kristian.bergstrom@hotmail.com

Niclas Claesson nc@niccla.se

Victor Stenmark  v.stenmark@gmail.com

Robin Hamren 0708-659197 / robin_hamren@live.com

Anders Ekelund 0722-400823 / anders.ekelund@linkoping.se

Joacim Risberg 0738-173427 / joacimkarlssson@hotmail.com

Henrik Ljungqvist  h.ljungqvist@gmail.com

Sofia Gillisson 0760-017947 / sofia.gillisson@gmail.com

Johan Magnusson magnusson_johan@msn.com

Daniel Lagerblad 0709-624781 / dlagerblad@gmail.com

Niclas Widar 070-6993190 / niclas@infrapipe.se

Johan Lilliecreutz o Caroline Lilliecreutz 0708-919300 / johan.lilliecreutz@liu.se

Dan Bowall 0702-300133 / dan.bowall@telia.com

Jan Lindquist 0702-332814 / janlindquist@telia.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Landeryds Golfklubb

Landeryds Golfklubb
Bogestad Gård
585 93 Linköping
Östergötland
013-36 22 00

› Kontaktuppgifter och ekonomi

› Hitta till Landeryd (Norra + Södra banan)
› Hitta till Vesterby (Vesterby + Boende)

Webbkamera Landeryd